Lumenstudio - fotografia

O mnie

Fotografuję od dawna, w zasadzie odkąd sięgam pamięcią w moim otoczeniu był jakiś aparat po który ochoczo sięgałem. Aparat noszę zawsze przy sobie, zabieram go na spacer, do kina, na koncert, na zakupy. Nigdy nie wiem kiedy na mojej drodze znajdę obraz bez którego nie będę chciał wracać do domu.

Inspirują mnie ludzie, to w jaki sposób się poruszają i prezentują przed aparatem gdy wiedzą że są w kadrze ale też i w kilka sekund później, kiedy po trzaśnięciu migawki na chwilę zyskują złudną pewność, że są bezpieczni od obiektywu, że mogą na chwilę zdjąć przygotowaną do zdjęcia twarz. To mój ulubiony moment do robienia portretów.

Moim celem jest zachowanie chwil, które przeżywa się ze wstrzymanym oddechem, gdy reszta świata wokół przestaje istnieć. Lubię, gdy moje zdjęcia opowiadają historię i wydobywają na zewnątrz to, co porusza ludzi w środku, gdy są najbardziej zaabsorbowani tym, co dzieje się w nich, między nimi i wokół nich.

Staram się pracować w stylu reportażowym podążając za naturalnym biegiem wydarzeń i ukazując atmosferę intymności, humoru, bliskości. Bardzo cenię sobie osobisty kontakt z klientem, aby móc uczestniczyć w ważnych dla niego wydarzeniach czy chwilach w jak najbardziej dyskretny sposób, nie ingerując i nie reżyserując ujęć a jedynie w razie potrzeby tworząc sposobność do ukazania tych części nas, które przeżywają wzruszenia, bawią się, zakochują.

W mojej pracy bardzo zależy mi na naturalności oraz niebanalnym pokazaniu tego fragmentu rzeczywistości, który wydał mi się wart utrwalenia. Mam mnóstwo entuzjazmu dla swojej pracy i tym właśnie chciałbym się z Państwem podzielić.

Portfolio
Paweł Francuz

©2013-2022 Paweł Francuz